Kırşehir'de asayiş çalışmaları

Kırşehir'de asayiş çalışmaları
Kırşehir'de asayiş çalışmaları
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de, vatandaşın huzur ve güven ortamında yaşaması amacıyla çalışmaların devam ettiği bildirildi. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de, vatandaşın huzur ve güven ortamında yaşaması amacıyla çalışmaların devam ettiği bildirildi. 

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince, son bir haftada 209 ihbarın değerlendirildiği, 283 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusunun yapıldığı ve 43 aracın kontrolden geçirildiği belirtildi.

Yapılan inceleme sonucu, "uyuşturucu ticareti yapmak", "uyuşturucu kullanmak ve bulundurmak" ile "tehdit ve basit yaralama" suçlarından haklarında arama kararı bulunan 3 kişinin yakalandığı, 6 kişi hakkında ise Kabahatler Kanunu'nun ilgili maddelerine göre işlem gerçekleştirildiği kaydedildi.

Ayrıca, Kervansaray Mahallesi'ndeki evden, eski SSK  Hastanesi binasından ve şehir merkezindeki iş yerinden hırsızlık olayı gerçekleştirdiği tespit edilen 4 kişi yakalandı. Adli makamlara sevk edilen bu kişilerin serbest bırakıldığı öğrenildi.