Kırşehir'de asayiş çalışmaları

Kırşehir'de asayiş çalışmaları
Kırşehir'de asayiş çalışmaları
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de, vatandaşın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla yürütülen çalışmaların devam ettiği bildirildi. İl Emniyet...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de, vatandaşın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla yürütülen çalışmaların devam ettiği bildirildi. 

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince, son bir haftada 398 ihbarın değerlendirildiği, 838 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusunun yapıldığı ve 196 aracın kontrolden geçirildiği belirtildi.

Yapılan inceleme sonucu, "uyuşturucu kullanmak ve bulundurmak, basit yaralama ve borcu ödemeyi taahhüdü ihlal" suçlarından haklarında arama kararı bulunan 4 kişinin yakalandığı, 4 kişi hakkında ise Kabahatler Kanunu'nun ilgili maddelerine göre işlem gerçekleştirildiği kaydedildi.

Ayrıca, iki "kasten yaralama" olayına karışan 6 kişi, "çantadan hırsızlık" olayını gerçekleştirdiği tespit edilen 2 kişi ile başkasına ait kredi kartından para çektiği tespit edilen bir kişinin de yakalandığı ifade edildi.


  ETİKETLER:

  Para

  ,

  Kredi

  ,

  emniyet

  ,

  İnceleme