Kırşehir'de din görevlilerine seminer verildi

Kırşehir'de din görevlilerine seminer verildi
Kırşehir'de din görevlilerine seminer verildi
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Müftülüğünce "Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim" semineri verildi.İl Müftülüğü Konferans Salonu'ndaki seminerde,...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Müftülüğünce "Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim" semineri verildi.

İl Müftülüğü Konferans Salonu'ndaki seminerde, merkez 6 ilçede görev yapan din görevlilerine, cami cemaati, mahalle halkı ve toplum üzerindeki saygınlık ile daha etkili bir din hizmeti sunulması konularında eğitimler verildi. 

Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu ile düzenlenen seminere Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Koç, Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği'nden uzman Şaban Karaköse katıldı. 

Seminer hakkında bilgi veren Kırşehir Müftüsü Mehmet Şahin, Diyanet İşleri Başkanlığının taşradaki bir kolu olan il müftülüklerinin öneminden bahsetti.

Şahin, "Köylerde, mahallelerde, il ve ilçelerde bulunan camilerde din hizmeti sunan din görevlilerinin mesleki bakımdan donanımlı olmaları gereklidir. Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim semineri ile din görevlilerimizin önemli bir eksiğini tamamlamış oluyoruz. İmam hatiplerimiz bu tür eğitimler sayesinde kendilerini daha fazla geliştireceklerdir" dedi.

İl Müftülüğünce yapılan seminerde 80 katılımcıya katılım belgeleri verildi.