Kırşehir'de en çok hız ihlalinden ceza uygulandı

Kırşehir'de en çok hız ihlalinden ceza uygulandı
Kırşehir'de en çok hız ihlalinden ceza uygulandı
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de, bu yılın ilk 7 ayında en fazla cezai işlemin hız limitini ihlal eden sürücülere uygulandığı bildirildi.İl Emniyet...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de, bu yılın ilk 7 ayında en fazla cezai işlemin hız limitini ihlal eden sürücülere uygulandığı bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, 2015 yılının ilk 7 ayında 192 bin 571 araç ve sürücüsünün denetlendiği belirtilerek, toplam 17 bin 348 sürücüye 4 milyon 237 bin lira para cezası uygulandığı ifade edildi.

En çok kural ihlalinin kanunda belirtilen hız limitlerinin aşılması olduğu vurgulanan açıklamada, bu ihlalden 7 bin 807 sürücüye para cezası kesildiği belirtildi.

Açıklamada, 4 bin 379 araç sahibine park veya duraklama yasaklarına ihlalden cezai işlem uygulandığına işaret edilen açıklamada, bin 164 araç sahibine de araç muayenelerinin yaptırmamaktan dolayı para cezası uygulandığın kaydedildi.

İlk 7 aydaki denetimlerde bin 331 aracın trafikten men edildiğine vurgu yapılan açıklamada, 204 sürücünün de ehliyetine el konulduğu bildirildi.