Kırşehir'de gıda denetimi

Kırşehir'de gıda denetimi
Kırşehir'de gıda denetimi
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla gıda üretimi yapan iş yerlerinde denetim yapıldığını...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla gıda üretimi yapan yerlerinde denetim yapıldığını bildirdi.

Bahçeci, yaptığı yazılı açıklamada,  özellikle şehir merkezindeki tatlı imalatı ve satışı yapan iş yerleri üzerinde denetimleri sıklaştırdıklarını ifade eden Bahçeci, vatandaşların sağlıklı gıdaya ulaşmasının önemine işaret etti. 

Zabıta ekiplerinin işletmelerin yönetmeliklere uygunluğu ve hijyen denetimleri yaptığını vurgulayan Bahçeci, şunları kaydetti:

"Bayram öncesinde yiyecek, içecek satan iş yerleri üzerinde kontroller yoğunlaştırılırken vatandaşlara bozuk ve miadı dolmuş gıda maddeleri satılmaması ve yedirilmemesi için iş yerlerine gerekli denetimler yapılıyor. Bayram öncesi halkımızın daha sağlıklı gıdalar tüketmesi için kontrollerimiz düzenli bir şekilde yapılıyor. Kurban Bayramı boyunca da yapılacak denetimlerde 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Yasası gereğince herkesin bütçesine göre alışverişini sağlaması bakımından satışa arz edilen ürünlere etiket takılması sağlanıyor."