Kırşehir'de hırsızlık iddiası

Kırşehir'de hırsızlık iddiası
Kırşehir'de hırsızlık iddiası
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de otomobil ve motosiklet hırsızlığı olaylarının zanlıları oldukları iddia edilen 2 kişi tutuklandı.Kırşehir Emniyet...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de otomobil ve motosiklet hırsızlığı olaylarının zanlıları oldukları iddia edilen 2 kişi tutuklandı.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, kentte meydana gelen hırsızlık olayları üzerine yaptıkları çalışmada, çalınması kolay ve alarmı olmayan otomobil ve motosikletleri tercih eden bir hırsızlık şebekesini belirledi.

Ekipler, Aşıkpaşa Mahallesi'nde 'düz kontak' yaparak çaldıkları otomobilin bagaj kısmına Kuşdilli Mahallesinde çaldıkları bir motosikleti koymaya çalışan 2 kişiyi suçüstü yakaladı. 

Gözaltına alınan Ü.Ş (17) ile M.K'nin (15) daha önce hırsızlık olaylarına karıştıkları ve adli kayıtlarının bulunduğu ifade edildi. Emniyette işlemleri tamamlanan zanlılar sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak, Kırşehir E Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Zanlıların çaldıkları otomobil ve motosikletleri belirli bir süre kullandıkları ve araçların bazı parçalarını da yedek parça olarak sattıkları ileri sürüldü.