Kırşehir'de intihar girişimi

Kırşehir'de intihar girişimi
Kırşehir'de intihar girişimi
- Apartmandaki komşularına haber verdikten sonra polisi arayan ve intihar edeceğini söyleyen kişi evinde doğalgaz vanasını açıp çakmakla ateşleyerek patlamaya neden oldu - Patlama sonucu 3 kişi yaralandı

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de polise intihar edeceğini ihbar eden ve komşularını da uyandıran kişi, evinin doğalgaz vanasını açıp çakmakla ateşleyerek patlamaya neden oldu.

Edinilen bilgiye göre, Kervansaray Mahallesi 1992 Sokak'taki 3 katlı apartmanın orta katında oturan, işsiz ve psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen Turhan Ö. (34), polisi arayarak intihar girişiminde bulunacağını söyledi. Bu sırada komşularına da haber vererek tahliye eden Turhan Ö, mutfaktaki doğalgaz vanasını açtı. Turhan Ö, bir süre sonra çakmağını ateşledi.

Büyük bir gürültüyle meydana gelen patlama nedeniyle evin duvarları yıkıldı. Patlama, kent merkezinden de duyuldu. Bekar olan Turhan Ö, patlamanın etkisiyle yola savruldu. Turhan Ö. ile patlama sırasında yol kenarında bekleyen komşularından Songül ve Davut D. yaralandı.

Yaralılar ambulanslarla Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Vücudunun büyük kısmında yanıklar oluşan Turhan Ö, buradaki ilk müdahalenin ardından yanık ünitesi olan Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

İtfaiye ekipleri evde çıkan yangını söndürdü.

Turhan Ö'nün intihar ihbarı sonrası bölgeye giden polis ekibinin evi ararken patlamanın meydana gelmesi nedeniyle olası bir tehlikeden kurtuldukları öğrenildi.