Kırşehir'de karbonmonoksit zehirlenmesi: 2 ölü

Kırşehir'de karbonmonoksit zehirlenmesi: 2 ölü
Kırşehir'de karbonmonoksit zehirlenmesi: 2 ölü
- Çiçekdağı ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen çocuk ve dedesi hayatını kaybetti - Yaşamını yitiren 14 yaşındaki Rıdvan Bozdağ'ın, yetiştirme yurdunda kaldığı, hafta sonu tatili nedeniyle dedesinin yanına geldiği öğrenildi

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen dede ile torunu hayatını kaybetti.

Anne ve babasının ayrı yaşaması nedeniyle Yozgat Erkek Yetiştirme Yurdu'nda kalan Rıdvan Bozdağ (14), hafta sonu tatilini geçirmek için Çiçekdağı ilçesine bağlı Köseli beldesinde yaşayan dedesi Ali Bozdağ'ın (71) evine geldi.

Cumhuriyet Mahallesi'ndeki komşuları, dede ve torununu iki gündür göremeyince, jandarma ekiplerine haber verdi. Komşuların yardımıyla kapıyı açarak içeri giren jandarma ekibi, dede ve torununu hareketsiz buldu. Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekibi, dede ile torununun öldüğünü belirledi.

Sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldükleri belirtilen Rıdvan ve Ali Bozdağ'ın cenazeleri, cumhuriyet savcısının, Yozgat'ın Yerköy Devlet Hastanesi morgundaki incelemesinin ardından, Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Anne babasının ayrı yaşaması nedeniyle Yozgat Erkek Yetiştirme Yurdu'nda kalan 14 yaşındaki Rıdvan Bozdağ'ın, zaman zaman Köseli beldesindeki dedesinin yanına geldiği öğrenildi.