Kırşehir'de karbonmonoksit zehirlenmesi: 2 ölü

Kırşehir'de karbonmonoksit zehirlenmesi: 2 ölü
Kırşehir'de karbonmonoksit zehirlenmesi: 2 ölü
- Çiçekdağı ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen kayınvalide ve gelin hayatını kaybetti, 3 yaşındaki çocuk tedavi altına alındı

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen gelin ile kayınvalidesi hayatını kaybetti, 3 yaşındaki çocuk tedavi altına alındı.

İlçeye bağlı Kızılcalı köyünde yaşayan Daşar ailesinden bir süre haber alamayan yakınları kontrol etmek amacıyla evlerine gitti. 

İçeriden ses gelmeyince kapıyı kırarak giren yakınları, Ayşe Daşar ile gelini Selma ve 3 yaşındaki torunu Emirhan Daşar'ı baygın halde bulunca 112 Acil Servis ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen sağlık ekibi sobadan çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenen kayınvalide, gelini ve torununu Çiçekdağı ve Yozgat'ın Yerköy ilçesindeki hastanelere kaldırdı.

Doktorların müdahalesine rağmen Ayşe ve Selma Daşar hayatını kaybetti. Tedavisi süren Küçük Emirhan'ın hayati tehlikesinin olmadığı bildirildi.

Ayşe ve Selma Daşar'ın cenazeleri, cumhuriyet savcısının Yerköy Devlet Hastanesi morgundaki incelemesinin ardından, Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderildi.