Kırşehir'de karla mücadele çalışmaları

Kırşehir'de karla mücadele çalışmaları
Kırşehir'de karla mücadele çalışmaları
- Belediye ekipleri, ulaşımda sorun yaşanmaması için çalışmalarını sürdürüyor

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Belediyesi ekipleri, ulaşımda sorun yaşanmaması amacıyla karla mücadele çalışmalarına devam ediyor.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yaptığı yazılı açıklamada, şehir merkezinde dün gece saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle sorun yaşanmaması için Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü personelinden oluşturulan ekiplerin yoğun mesaiye devam ettiklerini belirtti. Ekiplerin ana arterler başta olmak üzere riskli bölgelerde ve mahalle aralarında çalışmaları sürdürdüğünü vurgulayan Bahçeci, şunları kaydetti:

"Gerekli bölgelerde tuzlama ve yol açma çalışmalarını yaptık. Dolmuş girmeyen bölgeleri de sabah saatlerinde ulaşıma açtık. Karla mücadele çalışmalarımız aralıksız devam edecek. Ayrıca şehir merkezindeki kaldırımların temizlenmesi için de ayrı bir ekip kurduk ve yaşanabilecek kazalara karşı yayaların güvenliğini sağladık. Vatandaşlarımızdan kapanan veya buzlanma olan yerleri, belediyemiz Ak Masa servisinin 2141010 numaralı telefona bildirmelerini rica ediyorum."

Öte yandan, Ahi Evran Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, üniversite araç filosuna karla mücadele amacıyla kar küreme ve tuz serpme aparatı olan kamyon dahil edildiği bildirildi.

Damperli kamyonun kar küreme ve tuz serpme aparatları çıkarıldığında farklı iş alanlarında da kullanılabilme özelliği bulunduğu ifade edilen açıklamada, araç sayesinde karlı günlerde ulaşım noktasındaki sorunların daha rahat çözümlenmesinin amaçlandığı kaydedildi.