Kırşehir'de köyler arası futbol turnuvası yapılacak

Kırşehir'de köyler arası futbol turnuvası yapılacak
Kırşehir'de köyler arası futbol turnuvası yapılacak
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de, köyler arasında düzenlenecek futbol turnuvasıyla birlik ve beraberliğe katkı sağlanacak.Sıdıklı Köyleri Yardımlaşma ve...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de, köyler arasında düzenlenecek futbol turnuvasıyla birlik ve beraberliğe katkı sağlanacak.

Sıdıklı Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Uzun, gazetecilere yaptığı açıklamada, Köyler Arası Futbol Turnuvası'na 5 köyün katıldığını belirterek, kuraların çekildiğini ifade etti.

Dereceye giren köy takımlarına madalya ve çeşitli hediyeler verileceğini belirten Uzun, bölgenin en büyük turnuvasını düzenlemeyi amaçladıklarını dile getirdi.

Turnuva ile köyler arasında köprü kurarak birlik ve beraberliğe katkı sağlamayı istediklerini vurgulayan Uzun, şunları kaydetti:

"Köylüler arasında kaynaşmanın önünü açmayı hedefliyoruz. Futbol turnuvasını geleneksel hale getirip futbol vesilesiyle köyler arası dayanışmayı sağlamak, kardeşliği pekiştirip ve gençleri kötü alışkanlıklarından kurtarmayı amaçlıyoruz. Köy takımlarının kura çekimi yapıldı. Hafta sonlarında maçlarımız devam edecektir, Pazar günü final maçı olup birinci olan takıma madalya ve birincilik kupası takdim edilecektir. Final törenine çok sayıda katılımcı için davetiyeleri göndermeye başladık. İnşallah güzel bir gün olacağını düşünüyoruz."