Kırşehir'de polislere öfke kontrolü semineri verildi

Kırşehir'de polislere öfke kontrolü semineri verildi
Kırşehir'de polislere öfke kontrolü semineri verildi
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, polislere yönelik "öfke kontrolü ve insan hakları" konulu seminer düzenledi.Eğitim Şube Müdürlüğü...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, polislere yönelik "öfke kontrolü ve insan hakları" konulu seminer düzenledi.

Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminerde Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Davut Aydın, öfke kontrolüyle ilgili bilgi verdi.

Öfke kontrolünün kişinin dikkatli hareket etmesini sağlayacağını belirten Aydın, yanlış anlama, stres, çatışma, düşmanlık gibi sonuçlar doğuran olumsuz iletişimleri de asgari düzeye indirebileceğini vurguladı.

İnsan hakları konusunda yüksek lisans ve doktora çalışması yapan Çevik Kuvvet Şube müdürü Erdal Özbek de, "İnsan hak ve özgürlükleri" konulu seminer verdi.

Özbek, kişilerin İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nden önce de haklarının olduğuna işaret ederek, hayat devam ettikçe de bu hakların süreceğini vurguladı. 

Her insanın doğuştan gelen haklarının farkında olması gerektiğine dikkati çeken Özbek, insan hak ve özgürlüklerinin etik ilkelerle korunabileceğini kaydetti.