Kırşehir'de seçim güvenliği tedbirleri

Kırşehir'de seçim güvenliği tedbirleri
Kırşehir'de seçim güvenliği tedbirleri
- Kırşehir'de bin 210 polis ve jandarma ekibi görevlendirildi

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi için bin 210 güvenlik personeli görevlendirildi.

AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı, yaklaşık 160 bin seçmenin güvenli bir şekilde oylarını kullanabilmeleri için tedbir aldı.

Herhangi bir sorun olmadan, seçimlerin gerçekleşmesi için okullarda, sandıklarda ve oy pusulalarının güvenli bir şekilde taşınmasında 760 emniyet ve 450 jandarma personeli olmak üzere toplam bin 210 güvenlik personeli görev yapacak.

Kent merkezi ile Kaman, Mucur, Çiçekdağı, Akpınar, Boztepe, Akçakent ilçeleri ve köylerde görevlendirilen polis ve jandarma ekipleri, toplam 656 sandığın kurulması, taşınması, oy verme işlemleri sırasında ve sonrasında, acil durumlar ve geçerli mazeret izinleri dışında 24 saat esasına göre çalışarak seçim güvenliğini sağlayacak. 1 Kasım'da sandık alanlarına gidiş ve geliş yollarında ve sandık bölgelerinde ise motorlu ve yaya devriyeler de görev yapacak.

Seçim günü emniyet ve asayişi sağlamakla görevli personel dışında hiç kimse, kent merkezi, ilçe, belde ve köylerde silah taşıyamayacak. Eğlence yerleri oy verme süresince kapalı tutulacak. Seçim günü 06.00-24.00 saatleri arasında alkollü içki satışı da yapılamayacak.