Kırşehir'de Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı

Kırşehir'de Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı
Kırşehir'de Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de, 1 Kasım'da yapılacak genel seçimler dolayısıyla Seçim Güvenliği Toplantısı gerçekleştirildi.Kırşehir Valisi Necati...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de, 1 Kasım'da yapılacak genel seçimler dolayısıyla Seçim Güvenliği Toplantısı gerçekleştirildi.

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, toplantıda yaptığı konuşmada, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin huzurlu ve güvenli bir şekilde tamamlanması için gereken tedbirlerin alınacağını söyledi.

Siyasi partilerin seçim müzikleri ile seçim büroları çevrelerine asılan bayrak ve flamaların çevre ve gürültü kirliliklerine neden olduğunu ifade eden Şentürk, şunları kaydetti:

"Kırşehir'in demokratik olgunluğa erişmiş bir ildir. Bizlere düşen görev seçmenin sandığa güvenli bir şekilde giderek özgür iradesiyle oyunu rahatça kullanmasını sağlamaktır. Oy kullanma işleminden önce, kullanımı sırasında ve oy kullandıktan sonra gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması seçimlerin huzurlu geçmesi için önemlidir. Kırşehir'de bugüne kadar yapılan seçimlerde büyük boyutlarda, rahatsız edici olaylar olmadı. Bundan sonra da olmayacağına inanıyorum. Siyasi parti  adaylarının halkın huzur ve refahını bozmayarak, kentteki trafiği de engellememek adına gerekli hassasiyeti göstereceklerdir"

Toplantıya, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül ve kaymakamlar katıldı.