Kırşehir'deki karbonmonoksit zehirlenmesi

Kırşehir'deki karbonmonoksit zehirlenmesi
Kırşehir'deki karbonmonoksit zehirlenmesi
- Çiçekdağı ilçesinde dün sobadan sızan gazdan zehirlenen dedeyle torunu toprağa verildi

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde dün sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamını yitiren dede ile torunu, son yolculuklarına uğurlandı.

Ankara Adli Tıp Kurumundaki otopsi işleminin ardından cenazeleri yakınları tarafından alınan Ali (71) ve torunu Rıdvan Bozdağ (14) için Yozgat'ın Yerköy ilçesindeki Molla Hüsrev Camisi'nde tören düzenlendi.

Törene Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İbrahim Yücel, Yurt-Ay Derneği Başkanı Hakan Çeliksoy, dede ve torununun yakınları ile vatandaşlar katıldı, Rıdvan Bozdağ'ın ayrı yaşadığı öğrenilen anne ve babası ise katılmadı.

Ahmet Baki ve Ali Can Bozdağ, kardeşleri ve dedelerinin tabutu başında gözyaşı döktü. 

Kılınan namazın ardından dedeyle torununun naaşları, yetiştirme yurdunda kalan öğrenciler tarafından cenaze nakil aracına taşınarak, Kırşehir'deki Köseli belde mezarlığında toprağa verildi. 

Yozgat Erkek Yetiştirme Yurdu'nda kalan Rıdvan Bozdağ, hafta sonu tatili için Köseli beldesinde yaşayan dedesi Ali Bozdağ'ın evine gelmiş, dede ve torunundan iki gün haber alamayan komşularının ihbarı üzerine jandarma ekibi kapıyı açarak içeri girmişti. Dedeyle torununun sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldükleri belirlenmişti.