Kırşehir'deki olaylar

Kırşehir'deki olaylar
Kırşehir'deki olaylar
- Teröre tepki amacıyla düzenlenen yürüyüş sonrasında yaşanan olaylarla ilgili tutuklananların sayısı 9'a çıktı

KIRŞEHİR (AA) - "Teröre lanet yürüyüşü" sonrasında çıkan olaylara ilişkin sürdürülen soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı 9'a yükseldi.

Alınan bilgiye göre, yürüyüş sonrasında HDP Kırşehir il binası ve 33  yerine zarar verilmesi üzerine başlatılan çalışmalar kapsamında, Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, olaylara karıştıkları iddiasıyla 4 kişiyi daha gözaltına aldı.

MOBESE ve diğer kamera görüntülerinden tespit edilerek yakalanan zanlılar, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlılardan M.Ş, Ç.A ve Y.G, "yakma, mala zarar verme, halkı nefret ve düşmanlığa tahrik" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi, F.M ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Böylece, olayların faillerini bulmaya yönelik olarak yürütülen çalışmalarda gözaltına alınan zanlı sayısı 39, tutuklananların sayısı ise 9'a çıkmış oldu.

- Daha önce 6 kişi tutuklanmıştı

Kentte 8 Eylül 'de  sosyal medya üzerinden organize olan yaklaşık 2 bin kişi "teröre lanet yürüyüşü" düzenlemiş, gruptan bazılarının çıkardığı olaylar sonucunda HDP Kırşehir il binası ile bazı iş yerlerine zarar verilmişti. Olaylarla ilgili ilk etapta gözaltına alınan 30 zanlıdan 4'ü, daha sonra gözaltına alınan 5 zanlıdan 2'si tutuklanmıştı.