Kırşehir'deki olaylar

Kırşehir'deki olaylar
Kırşehir'deki olaylar
- Polis ekipleri, iş yerlerinin yakıldığı olaylara karışanları tespit etmek için 850 saatlik video kaydı ve 20 binden fazla fotoğraf üzerinde inceleme yaptı

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de geçen ay düzenlenen "teröre lanet yürüyüşü"nün kanunsuz eyleme dönüşmesi sonucu meydana gelen olaylara karışan kişileri tespit etmek için titiz bir çalışma yapan polis, yaklaşık 850 saatlik video kaydı ve 20 binin üzerinde fotoğrafı inceledi.

AA muhabirinin, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, cumhuriyet savcısının yönetiminde Güvenlik Şube Müdürlüğünün koordinasyonunda başlatılan çalışmada, 8 Eylül 'de meydana gelen olaylarla ilgili MOBESE kayıtları, güvenlik kamerası görüntüleri ve çekilen fotoğraflar toplandı. Polis ekipleri, olay günü ve sonrasında sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanan fotoğraf ve görüntüleri de incelemeye aldı.

Yaklaşık 850 saatlik video görüntüsü ve 20 binin üzerinde fotoğrafın incelenmesi amacıyla geniş bir ekip kuruldu. Polis ekipleri, günlerce çalışarak iş yerlerine zarar veren ve olaylara karışan kişileri tespit etmek için titiz bir çalışma yürüttü.

Daha sonra haklarında yeterli delile ulaşılan zanlılar gözaltına alınarak adli makamlara teslim edildi.

Öte yandan soruşturma kapsamında 4 kişi daha gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan biri tutuklandı.

Kırşehir'de 8 Eylül'de düzenlenen "teröre lanet yürüyüşü"nün kanunsuz eyleme dönüşmesi sonucu bazı iş yerleri yakılmış, olaylara karışan kişilere yönelik soruşturmada gözaltına alınan 59 kişiden 16'sı tutuklanmıştı.

Polis ekiplerinin, fotoğraf ve görüntüler üzerindeki inceleme, teşhis ve yakalama işlemlerini sürüyor.