Kırşehir'deki olaylarla ilgili davalar

Kırşehir'deki olaylarla ilgili davalar
Kırşehir'deki olaylarla ilgili davalar
- Teröre lanet yürüyüşünde tahrip edilen kitabevinin bulunduğu binada oturan bir müştekinin açtığı davada 3 sanık beraat etti, 2 sanığa para cezası verildi

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de teröre lanet yürüyüşünde tahrip edilen kitabevinin bulunduğu binada oturan bir müştekinin açtığı davada 3 sanık beraat etti, 2 sanık para cezasına çarptırıldı.

Kırşehir 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasına, tutuksuz sanıklar Yunus S, Ramazan A, Fadime M, Ramazan D. ve Mustafa T. ile avukatları katıldı.

Sanıkların son savunmalarını alan mahkeme, "Mala zarar verme" suçlamasıyla yargılananlardan Yunus S, Ramazan A. ve Fadime M'nin beraatine, Ramazan D. ve Mustafa T'nin de para cezasına çarptırılmasına karar verdi. Mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kararlaştırılarak cezayı 5 yıl erteledi.

Kırşehir'de 8 Eylül 2015'te teröre lanet yürüyüşünde çıkan olaylarda tahrip edilen iş yerleriyle ilgili farklı mahkemelerde davalar açılmıştı. Olaylarda tahrip edilen kitabevinin bulunduğu binada oturan bir kişinin müracaatıyla da 2. Asliye Ceza Mahkemesinde "mala zarar verme" suçlamasıyla dava açılmıştı.