Kırşehir'den kısa kısa

Kırşehir'den kısa kısa
Kırşehir'den kısa kısa
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Valisi Necati Şentürk, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı'dan brifing aldı.Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Valisi Necati Şentürk, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı'dan brifing aldı.

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Şentürk, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gerçekleştirdiği ziyarette Elmalı'nın yanı sıra müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin katılımıyla düzenlenen toplantıya katıldı.

Elmalı'nın brifing sunduğu toplantıda, Şentürk, "Eğitimde marka bir kent olan Kırşehir'de hedefimiz, kentin eğitimdeki başarı çıtasını daha yukarılara çıkarmaktır. Gelenek göreneklerine bağlı vatan, millet, bayrak aşkıyla hem hal olan gençler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Daha önce olduğu gibi bundan sonra da hep birlikte Kırşehir'in eğitim alanında kalkınması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

- "Kariyer Günleri" söyleşisi

Kırşehir Gençlik ve Spor Müdürü Şaban Güneş, "Kariyer Günleri" söyleşisine katıldı.

İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Güneş, Kredi ve Yurtlar Kurumu Ahi Evran Kız Öğrenci Yurdu'nda organize edilen söyleşide, eğitim ve çalışma hayatının yanı sıra kurumun projeleri hakkında bilgi aktardı.

Kırşehir'in 2 yıl içinde spor kenti haline geldiğini belirten Güneş. tesisleşmenin yanı sıra pek çok spor branşında sportif başarı elde edildiğini kaydetti. Güneş, "Öğrencilerimizin sorunlarının çözümü noktasında her türlü desteği vereceğiz. Talepleriniz doğrultusunda yurtta bağlama, ebru ve spor kursları açılması için gerekli çalışmalara hemen başlayacağız. Kursların verileceği mekanların iyileştirilmesi için de elimizden geleni yapacağız" açıklamasında bulundu.  

 Yurt müdürü Ümüş Özdemir de yapımı 9 ayda tamamlanan Hirfanlı Gençlik ve İzcilik Eğitim Merkezi hakkında sunum yapan Güneş'e katkıları dolayısıyla hediye verdi.

- Dünya İnsan Hakları Günü

MHP  Kırşehir İl Başkanı Cemil Cahit Pişkin, Türk vatandaşlarının daha iyi hayat standartlarına kavuşması için yıllardır süren mücadeleyi aynı şekilde devam ettireceklerini belirtti. 

Pişkin, Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, insan haklarının doğuştan kazanılan ve insanlığın doğuşundan itibaren vazgeçilmez hakları olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Türk vatandaşlarının daha iyi hayat standartlarına kavuşması için yıllardır süren mücadelemizi aynı şekilde devam ettireceğiz. Hayatından ve haklarından memnun bir toplum inşa etmek için her alanda çaba harcayacağımızı bu vesileyle dile getirmek isterim."

- "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" kursu düzenlenecek

Kırşehir'de, "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" kursu düzenlenecek. 

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ömer Faruk Akyol, yaptığı yazılı açıklamada, Ahi Evran Üniversitesi işbirliğinde, iş kurmak isteyenlere yönelik kurs gerçekleştireceklerini belirtti. Kursun, 15-25 Aralık tarihlerinde düzenleneceğini ifade eden Akyol, şunları kaydetti:

"Kurs 25 kişilik üç grup halinde gerçekleştirilecek. Kursu başarıyla tamamlayanlar, KOSGEB tarafından verilecek sertifikayla yapacakları iş planlarının kabulü halinde 3 bin liraya kadar hibe, 70 bin liraya kadar da iki yıl geri ödemesiz, faizsiz kredi desteğinden yararlanabilecek. Kursiyerlere günlük 20 lira destek sağlanacak. Başvurular 11 Aralık'a kadar il müdürlüğümüze ya da İŞKUR'un internet sayfasından yapılabilir. İş kurmayı düşünen, özellikle mesleği olan ve mesleğinde iş kurmayı hedefleyen eğitimli ve yeterli donanıma sahip vatandaşlarımızı kursa katılmaya davet ediyoruz."