Kırşehir'den kısa kısa

Kırşehir'den kısa kısa
Kırşehir'den kısa kısa
- Vali Şentürk, İl Müftüsü Şahin'i ziyaret etti

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Valisi Necati Şentürk, İl Müftüsü Mehmet Şahin'i ziyaret etti.

Şentürk, ziyarette, Müftü Şahin'den çalışmalar hakkında brifing aldı. Din görevlilerinin toplumda önder insanlar olarak görüldüğünü ve tüm din görevlilerinin buna uygun şekilde davranmaları gerektiğini vurgulayan Şentürk, "Topluma önder olanların, mutlaka kendilerini yetiştirmeleri gerekmektedir. Yüce dinimiz bizlere, beşikten mezara kadar ilim öğrenmemizi emrediyor. Bizlerin de bu buyruğa uygun olarak bilgilerimizi geliştirmemiz ve topluma aktarmamız gerekiyor" dedi.

Şentürk, "Eğer bizler anlatmazsak devreye başkaları girer ve kendi bildiklerini öğretirler. Eğer yöneticiler ve ilim öğretenler doğru yolda olurlarsa toplumda doğru yolda, refah ve saadet içinde olur. Bundan dolayı hepimiz, görevimizi en iyi şekilde yapmak zorundayız" diye konuştu.

 

- "Küresel Savaş ve Türkiye " konferansı düzenlenecek

Kırşehir'de, "Küresel Savaş ve Türkiye" konulu konferans düzenlenecek.

Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, belediyenin kültürel etkinlikleri kapsamında 17 Aralık Çarşamba günü Kültür Merkezi Salonu'nda saat 19.00'da halka açık ve ücretsiz konferans düzenleneceği belirtildi.

Açıklamada, Sadık Yalsızuçanlar'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek konferansa, Alper Tan'ın konuşmacı olarak katılacağı kaydedildi.

 

- AEÜ'de konferans organize edilecek

Ahi Evran Üniversitesi'nde (AEÜ), "Mayalarda Matematik" konulu konferans düzenlenecek.

AEÜ'den yapılan yazılı açıklamada, Kritik ve Analitik Düşünme Topluluğu tarafından, "Mayalarda Matematik" konulu konferans düzenleneceği belirtildi.

Açıklamada, Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda, 17 Aralık Çarşamba günü saat 14.00'de gerçekleştirilecek konferansa, Prof. Dr. Daisy McCoy'un konuşmacı olarak katılacağı kaydedildi.