Kırşehir'den kısa kısa

Kırşehir'den kısa kısa
Kırşehir'den kısa kısa
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, bazı okulları ziyaret etti. Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, bazı okulları ziyaret etti. 

Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Bahçeci'nin, Ömer Aydın ile Dr. Ulucan Dayan İlköğretim Okulu'nu ziyaret ederek idareciler ve öğretmenlerle görüştüğü belirtildi.

Açıklamada, öğrencilerle sohbet eden ve fotoğraf çektiren Bahçeci'nin, şu ifadelerine yer verildi:

"Belediyemiz okullar için özenli bir çalışma yürütüyor. Okullarımızı ziyaretlerimizde belediyemizden isteklerini yerinde dinleme fırsatı yakalıyoruz. İmkanlarımız ölçüsünde bütün okullara yardım etmeye çalışıyoruz. Kırşehir'deki okulların çoğunun sert zemin çalışmalarını yaparak hem öğrencilerimizin hem de öğretmenlerimizin güzel bir çevreye sahip olmasını sağlıyoruz. Bu konudaki çalışmalarımız hemen hemen bitti, hatta bazı okullarda ikinci çalışmalara başladık."

- "Hababam Sınıfı Tarihi ve Ruhu" konferansı

Kırşehir'de, "Hababam Sınıfı Tarihi ve Ruhu" konulu konferans organize edildi.

Ahi Evran Üniversitesi'nden (AEÜ) yapılan yazılı açıklamada, Aktif Fikir Topluluğu tarafından, Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda  düzenlenen ve oturum başkanlığını Dilaver Gür'ün yaptığı konferansa, Yeşilçam'ın önemli yapımlarından olan "Hababam Sınıfı" filmlerinde rol alan Tayfun Akalın, Tuncay Akça, Gazanfer Şener ve Ahmet Arıman'ın katıldığı belirtildi. 

Açıklamada, oyuncuların sinema yaşamlarına ilişkin paylaşımda bulunduğu konferansı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güray Erener, akademisyenler ve öğrencilerin izlediği vurgulandı.

Sanatçıların, daha sonra AEÜ Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam'ı makamında ziyaret ettikleri kaydedildi.

- "Hukuki Açıdan Kadın Hakları" semineri düzenlendi

Kırşehir'de, "Hukuki Açıdan Kadın Hakları" konulu seminer gerçekleştirildi.

Kırşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Aile Yaşam Merkezi'nce bilinçlendirme ve farkındalık yaratmak amacıyla kursiyerlere yönelik seminer organize edildiği belirtildi.

Açıklamada, Aile Yaşam Merkezi Salonu'nda gerçekleştirilen seminerde, Kırşehir Belediyesi Meclis üyesi de olan Avukat Erdal Gürsoy'un katılımcılara kadın haklarına ilişkin bilgi aktarıldığı ifade edildi.

- Engelli sporculara malzeme desteği

Kırşehir'de, engelli sporculara malzeme desteği sağlandı.

İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'ne bağlı Engelsiz Yaşam Merkezi'nde kalan özel sporculara malzeme yardımı yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, malzeme dağıtımına İl Gençlik Hizmetleri Spor ve Müdürü Şaban Güneş'in yanı sıra Şube Müdürü Ramazan Çeliksoy, Engelsiz Yaşam Merkezi beden eğitim öğretmeni Ayşe Taş ve özel sporcular antrenörü Adem Doğan'n katıldığı kaydedildi.