Kırşehir'den kısa kısa

Kırşehir'den kısa kısa
Kırşehir'den kısa kısa
KIRŞEHİR (AA) - CHP Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin, İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün vefatının 41'inci yılı dolayısıyla mesaj...

KIRŞEHİR (AA) - CHP Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin, İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün vefatının 41'inci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Zengin, mesajında, İnönü'nün, ülkenin demokratik hayata geçişinde en önemli kilometre taşı olan çok partili sisteme geçişi sağlamış gerçek bir vatansever olduğunu belirtti.

İnönü'nün, cumhuriyetin kurucu kadrosunda yer aldığını, ömrü boyunca her zaman elde edilmesi millet için aziz olan bir amaç peşinde koşarak vatanı yeniden kurmak ve yükseltmek amacı ile her alanda yepyeni Türkiye 'nin temellerini attığını vurgulayan Zengin, şunları kaydetti:

"Ne mutlu ki arkasında mal, mülk bırakmamıştır. Onun bizlere mirası yokluktan, yoksulluktan, özgürlükten bahsedenlerin örnek alacağı bir geçmiş, yetiştirdiği evlatları ve dürüst, onurlu bir yönetici olarak ülkemize kazandırdıklarıdır. Yaşadığımız günlerde sıkça hatırlamamız gereken 'Bir ülkede namuslu insanlar da namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur' sözü hepimizin kulağına küpe olmalıdır. Büyük devlet adamı ve CHP'nin değişmez Genel Başkanı İsmet İnönü'yü rahmetle anıyor, önünde saygıyla eğiliyorum."

- Koruma altındaki çocuklara doğum günü

Kırşehir Valisi Necati Şentürk'ün eşi Sevim Şentürk, koruma altındaki çocukların doğum gününü kutladı.

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Şentürk'ün, devlet koruması altındaki beş çocuk için huzurevinde doğum günü partisi organize ettiği belirtildi.

Açıklamada, Şentürk'ün yeni yaşlarına giren Bayram, Alemdar, Sevgi, Dilayda ve Arif ile doğum günü pastası kestiği ve çocuklara çeşitli hediyeler verdiği ifade edildi.

Huzurevi sakinlerinin de yer aldığı etkinliğe, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut'un eşi Yaylagül Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'nin eşi Zerrin Bahçeci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam'ın eşi Sema Saylam'ın da katıldığı kaydedildi.

- Konferans düzenlenecek

Kırşehir'de, "Mehmet Akif'in Günümüze Yansımaları" konulu konferans organize edilecek.

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Kitap Okur Topluluğu tarafından düzenlenecek konferansa, Araştırmacı-Yazar Yusuf Turan Günaydın, konuşmacı olarak katılacak.

Konferans, yarın saat 14.00'de, Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.