Kırşehir'den kısa kısa

Kırşehir'den kısa kısa
Kırşehir'den kısa kısa
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğünce "Siyasi Tarihi ve Kırşehir Tarihi Bibliyografyası" adlı kitap yayımlandı.İl Kültür ve Turizm...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğünce " Siyasi Tarihi ve Kırşehir Tarihi Bibliyografyası" adlı kitap yayımlandı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Kırşehir'in konumu itibariyle Anadolu'yu baştan başa kesen eski ve işlek güzergah üzerindeki sağlam bir köprü olduğu vurgulandı. Kentin,Anadolu tarihindeki önemine işaret edilen açıklamada, "Bu sebeple, Kırşehir'in siyasi yönünün araştırılmasına ve incelenmesine ihtiyaç duyulmuştur. Eser, şehrin zengin tarihini ortaya çıkarmak ve tanıtmak amacıyla Ahi Evran Üniversitesi öğretim üyeleri Veli Ünsal, Hasan Karaköse, Murat Tuğluca ve Yaşar Özüçetin tarafından büyük emek verilerek yaklaşık 2 yıl süren çalışma sonucunda hazırlandı" ifadelerine yer verildi. 

Açıklamada, kültür hizmeti olarak yayınlanan eserin, Kırşehir'le ilgili bilgilerin kayıt altına alınmasında ve gelecek nesillere aktarılmasında önem arz ettiği vurgulandı. 

- "Birlikte Çalışalım, Güvenle Yaşayalım" projesi

Kırşehir'de, "Birlikte Çalışalım, Güvenle Yaşayalım" projesi çalışmaları devam ediyor.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen proje kapsamında, Kılıçözü Sanayi Sitesi esnafına ziyaret gerçekleştirildiği ve çeşitli bilgiler içeren broşürler dağıtıldığı belirtildi.

Esnafa, iş yeri güvenliğinin artırılması yöntemlerine ilişkin bilgi aktarıldığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Suç oluştuktan sonra suçlunun yakalanması ne kadar önemli olsa da, suçtan zarar gören vatandaşlarımız üzerinde olumsuz etki bırakmaktadır. Bu nedenle suç oluşmadan önce gerekli tedbirler alınarak vatandaşlarımızın, mağduriyet yaşamamaları için Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüzce önem kazanan önleyici polislik uygulamalarına ağırlık vermekteyiz. Bu kapsamda amacımız vatandaşlarımızın suçların önlenmesinde yüksek duyarlılığa sahip olmalarını ve güvenlik hizmetlerine etkin olarak katılmalarını sağlayarak, suçla mücadelede vatandaş, polis dayanışmasını arttırmaktır. Kırşehir Emniyet Müdürlüğü olarak hedefimiz, vatandaşımızın mal ve can güvenliğinin sağlanmasıdır. Vatandaşlarımızı bilgilendirmeye yönelik önleyici polislik faaliyetlerimiz devam etmektedir."

- Kırşehir'de elektrik kesintisi

Kırşehir'de 8 ve 9 Ocak'ta elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Meram Elektrik Dağıtım AŞ tarafından bazı bölgelerde yarın ve cuma günü bakım çalışması gerçekleştirileceği belirtildi.

Açıklamada, yarın 08.00-12.00 saatleri arasında Şehit Bayram Er ve Şehit Behçet Dinç Caddesi ile Belediye İçme Suyu, Güzel Sanatlar Lisesi, 2299 ve 2300. sokaklarda, 9 Ocak Cuma günü de 08.00-12.00 saatleri arasında Şehit Muzaffer Demir Caddesi ile 2100, 2110, 2111, 2113, 2114, 2117, 2118, 2120, 2121, 2123, 2277, 2278, 2280 ve 2288. sokaklarda kesinti uygulanacağı kaydedildi.