Kırşehir'den kısa kısa

Kırşehir'den kısa kısa
Kırşehir'den kısa kısa
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Genç Girişimciler Kurulu tarafından 'Paramı Yönetebiliyorum' eğitimi düzenlendi. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Genç Girişimciler Kurulu tarafından 'Paramı Yönetebiliyorum' eğitimi düzenlendi. 

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki eğitime kamu, özel sektör ve sivil toplum üyeleri katıldı. Burada konuşan Kırşehir Genç Girişimciler Kurulu Yürütme Kurulu Başkanı Abdurrahman Başak, "Paramı Yönetebiliyorum" projesinin 2009 yılında hayata geçirildiğini söyledi.

Başak, projeyle uzun vadede, gençler arasında finansal bilincin geliştirilmesi, gençlerin kendi bütçelerini yapabilmeleri ve finansal ürünleri doğru kullanabilmelerinin hedeflendiğini kaydetti. 

- Tarladan Tabağa Gıda Güvenirliği semineri

Kırşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından "Tarladan Tabağa Gıda Güvenirliği' semineri verildi. 

Kırşehir Açık Cezaevi'ndeki seminerde Halk Sağlığı Müdürlüğü Ana Çocuk Sağlığı Merkezi sorumlu tabibi Aslıhan Kılıç Torun, hükümlüleri bilgilendirdi.

Torun, toplumda gıda güvenilirliği ve sağlıklı beslenme konusunda farkındalık yaratılmasının hedeflendiği belirterek, seminerlerin devam edeceğini ifade etti.

-Zirai don tehlikesi

Kırşehir Meteoroloji Müdürlüğü zirai dona karşı vatandaşları uyardı. 

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, Kırşehir il merkezinde ve ilçelerde gece ile sabah saatlerinde hafif, yüksek kesimlerde ise orta kuvvette zirai don riski bulunduğu vurgulandı. 

Açıklamada, zirai faaliyetlerde bulunan vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olmaları uyarısında bulunuldu.