Kırşehir'e arama kurtarma aracı gönderildi

Kırşehir'e arama kurtarma aracı gönderildi
Kırşehir'e arama kurtarma aracı gönderildi
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne tahsis edilen arama kurtarma aracı hizmete girdi.Kırşehir Valiliği önünde yapılan teslim...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne tahsis edilen arama kurtarma aracı hizmete girdi.

Kırşehir Valiliği önünde yapılan teslim töreninde Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürü Metin Alpaslan'dan bilgi alan Vali Necati Şentürk, daha iyi ve hızlı hizmet verebilmek için tam donanımlı orta tonajlı arama kurtarma aracının hizmete girdiğini belirtti.

Şentürk, 2015 model yeni nesil arama kurtarma aracının Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ( AFAD ) tarafından tahsis edildiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Kırşehir'de meydana gelebilecek afetlerde ve acil durumlarda, hızla müdahale imkanı olan arama kurtarma kabiliyetimizi hızlandıran kolaylaştıran bir cihazdır. Yaklaşık maliyeti 240 bin liradır. Kırşehir birinci sınıf deprem bölgesi alanındadır. Herhangi bir olayda bu araç bizim imkan ve kabiliyetlerimizi arttıracaktır."

Alpaslan ise tahsis edilen aracın aydınlatma kulesi, ön kurtarma vinci, beton kırıcıları, spiral kesme gibi ekipmanları olduğunu da söyledi.


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  afet

  ,

  AFAD

  ,

  müdahale

  ,

  hizmet

  ,

  2015