KIRSİAD Başkanı Çoban:

KIRSİAD Başkanı Çoban:
KIRSİAD Başkanı Çoban:
- "Kırşehir'e yatırım ve istihdam sağlamak en önemli önceliğimizdir"

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Sanayici ve İş Adamları Derneği (KIRSİAD) Başkanı Mustafa Çoban, şehre  yatırım ve istihdam sağlamanın en önemli öncelikleri olduğunu söyledi.

Çoban, Yenice Mahallesi'ndeki dernek binasında üyelerin ve gazetecilerin katılımıyla organize edilen yemekte yaptığı konuşmada, derneğin 2 Ocak'ta Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın katılımıyla açıldığını anımsatarak, başta Arınç olmak üzere kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

Kırşehir'e yatırım ve istihdam sağlamanın en önemli öncelikleri olduğunu ifade eden Çoban, "KIRSİAD, ahilik prensip ve esaslarını benimsemiş girişimci kişi ve kuruluşların temsilcilerinin bir araya gelerek kurdukları sivil toplum kuruluşudur" dedi.

Çoban, basının önemli görev üstlendiğine dikkati çekerek, "Derneğimiz ilimizin kalkınmasında, tanıtılmasında, gelişmesinde ve istihdam sağlanmasında sizlerle birlikte çok önemli roller üstlenecektir. Faaliyetlerimizi gerçekleştirirken basınımızın desteğini almaya özen göstereceğiz" diye konuştu.