Kültür ve Turizm Bakanı Topçu, Kırşehir'de

Kültür ve Turizm Bakanı Topçu, Kırşehir'de
Kültür ve Turizm Bakanı Topçu, Kırşehir'de
- Anadolu'nun manevi mimarlarından Ahi Evran-ı Veli'nin türbesini ziyaret eden Topçu, dua etti - Topçu: - "Terör 78 milyonun ve aynı zamanda medeniyet coğrafyamızın düşmanı. Türkiye'nin başına tebelleş edilen bölücü terör örgütü 1,5 milyar medeniyet coğrafyamızın tamamının düşmanı"

KIRŞEHİR (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, "Terör 78 milyonun ve aynı zamanda medeniyet coğrafyamızın düşmanı.  Türkiye 'nin başına tebelleş edilen bölücü terör örgütü 1,5 milyar medeniyet coğrafyamızın tamamının düşmanı" dedi.

Kırşehir programı kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret ederek müdür vekili Muharrem Özyazıcı'dan çalışmaları hakkında bilgi alan Bakan Topçu, daha sonra tarihi Ağalar Konağı'na geçti.

Bakan Topçu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, terör örgütünün Kürt, Türk, Çerkez, Arap, Arnavut'un ve toplumun tamamının düşmanı olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Terör 78 milyonun ve aynı zamanda medeniyet coğrafyamızın düşmanı. Türkiye'nin başına tebelleş edilen bölücü terör örgütü 1,5 milyar medeniyet coğrafyamızın tamamının düşmanı. Niye? Çünkü, Ankara sadece Ardahan'dan, sadece Edirne'den sorumlu değil. Ankara, medeniyet coğrafyamızın tamamından sorumlu. İşte bu medeniyet coğrafyamızda Çanakkale'de karşımızda olanlar, şimdi yüzyıl sonra tekrar bir ameliyat yapmak istiyorlar. Bunu içinde petrole bir paçavrayı buladılar, Kürt'ün Türkmen'in üzerine attılar."

Bakan Topçu, daha sonra Ahi Evran-ı Veli'nin türbesinin ziyaret ederek dua okudu.

İl Jandarma Komutanlığı'na da ziyarette bulunan Topçu'ya, Kırşehir Vali Vekili Gökhan Gürbüzerol, AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Muzaffer Canbal ve İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Yıldız Eraslan da eşlik etti.