Lastik fabrikasında organ bağışı anlatıldı

Lastik fabrikasında organ bağışı anlatıldı
Lastik fabrikasında organ bağışı anlatıldı
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Sağlık Müdürü Dr. Selçuk Büyüker, sağlık ekibinin bir lastik fabrikasında stant açarak organ bağışı hakkında bilgi verdiğini...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Sağlık Müdürü Dr. Selçuk Büyüker, sağlık ekibinin bir lastik fabrikasında stant açarak organ bağışı hakkında bilgi verdiğini belirtti.

Büyüker, yaptığı yazılı açıklamada, Organ Bağışı Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ifade etti. Organ bağışının öneminin anlatıldığını aktaran Büyüker, bu amaçla Petlas A.Ş'de stant açılarak yöneticilere ve çalışanlara bilgi verildiğini belirtti.

Sosyal sorumluluk anlamında bu tür etkinliklerin önemli olduğuna işaret eden Büyüker, şunları kaydetti:

"Hayat kurtarma adına tüm dünyada çok önemli bir miras olan organ bağışı ile ilgili lastik fabrikasında stant açılmıştır. Çeşitli kurumlar da organ bağışı ve buna benzer önemli sosyal sorumluluk projelerine mümkün olduğunca destek vermeye çalışmaktadır. Petlas A.Ş'de açılan stantta, ülkemizde organ bağışı konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir. Fabrika yöneticilerine ve bu stantta görev yapan görevlilerimize teşekkür ediyorum."