MHP Kırşehir Milletvekili Türk:

MHP Kırşehir Milletvekili Türk:
MHP Kırşehir Milletvekili Türk:
- "Emeğinin karşılığını alamayan çiftçi kesimi borçlandırıldı ve ve üretim yapamaz hale getirildi"

KIRŞEHİR (AA) - MHP Kırşehir Milletvekili ve 1. sıra milletvekili adayı Cemil Yıldırım Türk, çiftçinin borçlandırıldığını ve üretim yapamaz hale getirildiğini ileri sürdü.

Türk, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti 'nin işçi, memur, emekli, esnaf, çiftçi, asgari ücretli ve kamuda çalışan taşeronlar başta olmak üzere toplum kesimlerine yönelik seçim vaatlerinin bugüne kadar çözülemeyen sorunlar konusunda bir itiraf niteliği taşıdığını savundu.

AK Parti'nin 13 yıldır iktidarda olduğunu anımsatan Türk, şunları kaydetti:

" AKP , milletimizin, Türkiye 'nin gündeminden uzak bir yönetim anlayışı içinde tutum sergilemektedir. Emeğinin karşılığını alamayan çiftçi kesimi borçlandırıldı ve üretim yapamaz hale getirildi. Çiftçi kesimi başta buğday olmak üzere yetiştirmiş olduğu pek çok ürünü geçen seneki fiyatların altında satmak zorunda kaldı. Türkiye'de tarım ve hayvancılık konusunda geriye gidiş başlamıştır. Köylerde yaşam bitmiştir. Buralarda geçim zorlaşmıştır. Yüksek girdi fiyatları karşısında çiftçilerimizin adeta beli bükülmüştür."

Türk, ülkenin kaynaklarının esnaftan esirgendiğini, emeklinin de büyük bir yoksulluk içerisinde ailelerinin geçimlerini sağlamaya çalıştığını iddia etti.