Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
- Kırşehir'de sivil toplum kuruluşları birlik ve beraberlik içerisinde sorunların çözülmesi mesajı verdi

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de sivil toplum kuruluşları, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile oluşan Meclis'in birlik ve beraberlik içerisinde sorunları çözmesi gerektiğini belirtti.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, seçim sonuçlarının Türkiye'ye hayırlı olmasını dileyerek, seçmenin bir partiye tek başına iktidar kurma şansını vermesinin önemli olduğunu ifade etti.

Seçim sürecinde siyasi partilerin büyük bir hassasiyet içerisinde olmasının önemli olduğunu vurgulayan Öztürk, şunları kaydetti:

"Vatandaş kararını vererek tek başına hükümet kurma çoğunluğunu vermiştir. Bundan sonra birlik, beraberlik içinde ekonomik sorunlarımızın çözümlenmesi ve şehrimize vaat edilen sözlerin yerine getirilmesi öncelikli beklentimizdir. Özellikle son 1 yılı aşkın süredir ülkemizde yaşanan siyasi istikrarsızlık ve terör olayları nedeniyle ekonomik verilerde olumsuza dönen bir süreç yaşanmış, piyasalarda yaşanılan büyük daralmalar sebebiyle esnaf ve sanatkar büyük sıkıntı çekmiştir. Esnafımız piyasalarda güven ve istikrar istiyor. Bir an evvel ekonomik sorunlarına çözüm üretilmesini bekliyoruz."

Memur-Sen Kırşehir Temsilcisi Oktay Cebeci de 26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi sürecinde milletin yüksek feraset ve basiretini bir kez daha tescillediğini dile getirdi.

Milletin, devletin iç ve dış aktörlerce vesayet çemberine alınmasına izin vermediğine işaret eden Cebeci, şunları ifade etti:

"Memur-Sen olarak, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonucunda millet iradesiyle oluşan TBMM'nin ve kurulacak hükümetin, 1 Kasım seçiminde milletimizin istiklaline el sürdürmemek, istikrarı sürdürmek, istikbali olarak gördüğü 'Yeniden Büyük Türkiye' yolculuğunu sürdürmek kararı doğrultusundaki icraatına, 'Yeniden Büyük Türkiye' ve 'Adil Dünya' inşası hedefi doğrultusunda her türlü katkıyı vereceğimizi milletimize, medeniyet havzamızdaki kardeşlerimize, dünya mazlum ve mahzunlarına saygı ve hürmetle arz ederiz."