Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün 6. yılı

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün 6. yılı
Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün 6. yılı
- Kırşehir'de, anma yürüyüşü düzenlendi

KIRŞEHİR (AA) - Kahramanmaraş'ta 6 yıl önce helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, vefatının 6. yılında Kırşehir'de düzenlenen yürüyüşle anıldı.

BBP Kırşehir İl Başkanlığı ve Kırşehir Alperen Ocaklarının organize ettiği "Muhsin başkan için adalet arıyoruz" isimli yürüyüş, Cacabey Meydanı'ndan Kırşehir Adliyesi önüne kadar sürdü. 

Çeşitli sloganlar atan grup ile polis ekipleri arasında trafiğin aksatılması nedeniyle kısa süreli gerginlik yaşandı. Grup, HDP il binası önünden geçerken de İstiklal Marşı okudu.

Partinin il başkanı Tarık Aykanat, Adliye önünde yaptığı açıklamada, Muhsin Yazıcıoğlu'nun milletine hizmet adına, dağ taş, uzak yakın demeden mücadele ettiğini söyledi.

Hiç bir tehdide boyun eğmeyerek duruşundan ödün vermediğini ifade eden Aykanat, bindiği helikopterin düşmesi sonucu 5 arkadaşıyla hayatını kaybettiğini anımsattı.

Her zaman Yazıcıoğlu'nun yolundan gideceklerini vurgulayan Aykanat, başlatılan soruşturmanın bir an önce sonuçlandırılmasını, varsa suçluların cezalandırılmasını istedi.

Grup, açıklamanın ardından olaysız dağıldı.