MÜSİAD Kırşehir Şube Başkanı Eraslan:

MÜSİAD Kırşehir Şube Başkanı Eraslan:
MÜSİAD Kırşehir Şube Başkanı Eraslan:
- "Yüce milletimizin sandıkta verdiği güçlü mesajı tüm partilerimiz ve iş dünyamız inşallah iyi anlamıştır"

KIRŞEHİR (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kırşehir Şube Başkanı Hasan Eraslan, halkın sandıkta verdiği mesajın tüm partiler ve iş dünyası tarafından iyi anlaşılması gerektiğini belirtti.

Eraslan, yaptığı yazılı açıklamada, 7 Haziran seçimlerinden sonra dolar ve avronun tırmanışı, borsanın düşmesi, piyasaların belirsizliğinin vatandaşları tedirgin ettiğini dile getirdi.

Halkın 13 yıldır devam eden istikrardan memnun olduğunu ve 1 Kasım seçimlerinde bu yönde irade beyan ettiğini vurgulayan Eraslan, şunları kaydetti:

"Milletimiz, 1 Kasım'da 'tekrar istikrar olsun' dedi. İş dünyası olarak tek parti iktidarının her zaman koalisyonlardan iyi olduğu kanaatindeyiz. İnanıyoruz ki, piyasalar seçim sonucu ile durulur. Ekonomi canlanır, ihracatımız artar, istihdam ve katma değer çoğalır, Türkiye kazanır. Yüce milletimizin sandıkta verdiği güçlü mesajı tüm partilerimiz ve iş dünyamız inşallah iyi anlamıştır. Bu güçlü mesajla Türkiye'nin önü açılmıştır. Çünkü, başka Türkiye yok."