Öğrenciler Vali Şentürk'ü ziyaret etti

Öğrenciler Vali Şentürk'ü ziyaret etti
Öğrenciler Vali Şentürk'ü ziyaret etti
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de ortaokul öğrencileri, yeni eğitim-öğretim yılı nedeniyle Vali Necati Şentürk'ü ziyaret etti.Şentürk, Vali Mithat Saylam...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de ortaokul öğrencileri, yeni eğitim -öğretim yılı nedeniyle Vali Necati Şentürk'ü ziyaret etti.

Şentürk, Vali Mithat Saylam Ortaokulu öğrencilerinin öğretmenleriyle yaptığı ziyarette yaptığı konuşmada, Kırşehir'de eğitimin kaliteli olmasından dolayı öğretmen ve öğrencilerin çok şanslı olduğunu söyledi.

Yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı ve başarılı geçmesini dileyen Şentürk, şöyle konuştu: 

"Kırşehir'de ortalama 13 öğrenciye bir öğretmen düşüyor. Öğrencilerimiz onlara verilen emeklerin karşılığını veriyorlar. Sınavlarda önemli başarılar elde ederek yüzümüzü güldürüyorlar. Eğitimde marka şehir olmamıza çocuklarımızın katkısı büyük. Öğrencilerimiz sadece ders bakımından değil, ahlaki açıdan da çok iyi yetişiyorlar."

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Vali Şentürk, "Çevremizi kirletmeyin, trafik kurallarına uyun, uymayan büyükleri uyarın. Sizi sabırla büyüten ebeveynlerinize saygılı olun ve sizden hiçbir karşılık beklemeden sizi hayata hazırlayan öğretmenlerinizi her zaman hatırlayın. Derslerinizde yakaladığınız başarıların devamlı olmasını sağlayın" ifadelerini kullandı.

Şentürk, ziyaret anısına öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.