Polis eşlerinden öğrencilere burs

Polis eşlerinden öğrencilere burs
Polis eşlerinden öğrencilere burs
KIRŞEHİR (AA) - Polis Eşleri Yardımlaşma ve Kaynaşma Derneği (PEKAY) Kırşehir Şubesi tarafından öğrencilere yönelik yardım programı...

KIRŞEHİR (AA) - Polis Eşleri Yardımlaşma ve Kaynaşma Derneği (PEKAY) Kırşehir Şubesi tarafından öğrencilere yönelik yardım programı düzenlendi.

Kırşehir'de bir düğün salonunda gerçekleştirilen programa, Kırşehir Valisi Necati Şentürk'ün eşi Sevim Şentürk, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül'ün eşi ve Dernek Başkanı İlknur Akgül, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'nin eşi Zerrin Bahçeci ile emniyet mensuplarının eşleri katıldı. 

Dernek Başkan Yardımcısı Tülin Turan, programda yaptığı konuşmada, polis eşlerinin yapmış oldukları fedakarlıklarla önemli bir sosyal faaliyetin gerçekleştirildiğini ve öğrencilere destek olunacağını belirtti.

Etkinlik için 700 bilet satıldığını dile getiren Turan, "Derneğimiz 29 Aralık 2011 tarihinde emniyet teşkilatı mensupları arasında birlik ve beraberlik sağlamak adına kurulmuştur. Emniyet teşkilatımızda şu an çalışmakta olan personellerle daha önce çalıştıkları sırada görevleri esnasında şehit düşen polislerimiz ve gazilerimizin çocuklarına  eğitim bursu vereceğiz. 17 bin 400 liralık bir yardım topladık. Bu yardımı en iyi şekilde çocuklarımızın eğitim masrafları için kullanılmasını sağlayacağız" dedi.