Selçuklu mimarisindeki Koru Camisi ibadete açıldı

Selçuklu mimarisindeki Koru Camisi ibadete açıldı
Selçuklu mimarisindeki Koru Camisi ibadete açıldı
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir il merkezinde bulunan Koru Camisi hayırseverlerin yardımları ile tamamlanarak ibadete açıldı.Kent merkezi Yenice...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir il merkezinde bulunan Koru Camisi hayırseverlerin yardımları ile tamamlanarak ibadete açıldı.

Kent merkezi Yenice Mahallesi'ndeki 90 yıl önce yapılan ancak afetlerde oluşan hasarlar nedeniyle 6 ay önce yıkılan caminin yerine Selçuklu mimarisine uygun 500 kişilik yeni bir cami yaptırıldı. 

Alt katı Kur'an kursu olarak kullanılacak Koru Camisi'nin açılışı dolayısıyla düzenlenen programda, Kırşehir genelinde farklı camilerde görev yapan imam-hatip ve müezzin-kayyımlar Kur'an-ı Kerim, mevlidi şerif ve ilahiler okudu.

Açılışın ardından İl Müftüsü Mehmet Şahin, günün anlam ve önemi ile ilgili bir vaaz verdi. Müftü Şahin, vaazında, "Allah'u Teala Tevbe Suresi 18. ayeti kerimede 'Allah`ın mescitlerini, ancak Allah`a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah`tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte onların doğru yolu bulanlardan olmaları umulur' demiştir. Müslümanların temel görevlerinden biri de mescitlerin imarı olduğudur. Bu nedenle mescid yapımına ve mescidlere yardımlarımızı esirgenmemelidir" dedi.

Vaaz ve yemek ikramının ardından caminin yapımında emeği geçenlere ve tüm müminlere dualar edildi. 

Programa Kırşehir Müftüsü Mehmet Şahin'in yanısıra, Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, daire  müdürleri, din görevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Yemek

  ,

  Cami

  ,

  İmam

  ,

  Daire

  ,

  kent

  ,

  Koru

  ,

  yaşar

  ,

  milletvekili