Ülkü Ocakları'ndan Ahi Baba'ya ziyaret

Ülkü Ocakları'ndan Ahi Baba'ya ziyaret
Ülkü Ocakları'ndan Ahi Baba'ya ziyaret
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Ülkü Ocakları Başkanı Kadir Güzel ve üniversite öğrencileri, "Ahi Baba" olarak bilinen Mustafa Karagüllü'yü ziyaret...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Ülkü Ocakları Başkanı Kadir Güzel ve üniversite öğrencileri, "Ahi Baba" olarak bilinen Mustafa Karagüllü'yü ziyaret etti.

Ülkü Ocakları'ndan yapılan açıklamaya göre, Güzel ve beraberindekiler 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Karagüllü'yü ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kadir Güzel, Ahilik felsefesinin Türkiye çapında anlaşılması ve yaygınlaştırılmasında Mustafa Karagüllü'nün büyük emeklerinin olduğunu ve herkese öğretmeye çalıştığını belirtti.

Güzel, "Ahilik felsefesinin hem ilimiz ölçeğinde hem de ülkemiz genelinde anlaşılması ve yaygınlaşması hususunda neredeyse tüm birikimini ve hayatını bu konuya vakfeden, bir öğretmen gibi sabırla ve şuurla bu kültürü hafızalarımıza ilmek ilmek nakşeden Ahi Baba Mustafa Karagüllü'ye şahsım ve teşkilatlarım adına şükranlarımı sunuyor, kendilerine Cenab-ı Mevla'dan uzun ömürler diliyorum" ifadelerini kullandı.

Karagüllü ise bu nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ahi Ocağında Ülkü Ocağını ağırlamanın mutluluğunu yaşadığını vurguladı. Gençlerin Ahilik kültürüne ilgi göstermelerinin kendisini duygulandırdığını dile getiren Karagüllü, Güzel ve üniversite öğrencilerine Ahi helvası ikram etti.