Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
- AK Parti Kırşehir Kadın Kolları Başkanı Düğer: "Şiddetin, tacizin, cinayetin sıradan bir olay haline geldiğini görmek son derece üzüntü veriyor"

KIRŞEHİR (AA) - AK  Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer, şiddetin, tacizin, cinayetin sıradan bir olay haline geldiğini görmenin son derece üzüntü verdiğini belirtti.

Düğer, yaptığı yazılı açıklamada, Mersin'in Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın ailesine başsağlığı diledi.

Şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını vurgulayan Düğer, şöyle devam etti:

"Hayatının baharında vahşice öldürülen Özgecan Aslan'ın ölümüne neden olanları şiddetle kınıyorum. Şiddetin, tacizin, cinayetin sıradan bir olay haline geldiğini görmek son derece üzüntü veriyor. Yasal düzenlemeler de dahil olmak üzere kadınlara karşı uygulanan barbarlığın sona erdirilmesi için tüm önlemler alınmalıdır."

Düğer, Özgecan Aslan'ın, ailesinin üzerine titrediği hayırlı ve eğitimli birey olarak hayata hazırlandığı dönemde yaşama gözlerini yummasının kendilerini derinden yaraladığını vurgulayarak, "Bu tip olayların son bulmasını yürekten diliyorum. Özgecan kızımıza Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve Türkiye 'ye başsağlığı diliyoruz" ifadelerini kullandı.