Verimlilik Haftası etkinlikleri

Verimlilik Haftası etkinlikleri
Verimlilik Haftası etkinlikleri
KIRŞEHİR (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Süleyman Aslan ve beraberindeki heyet, Kırşehir Valisi Necati Şentürk'ü ziyaret etti.Şentürk,...

KIRŞEHİR (AA) - Bilim , Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Süleyman Aslan ve beraberindeki heyet, Kırşehir Valisi Necati Şentürk'ü ziyaret etti.

Şentürk, ziyarette yaptığı konuşmada, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının aldığı kararla Verimlilik Haftasının bu yıl 27 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında, toplumda verimlilik bilincini oluşturmak ve yaygınlaştırmak amacıyla kutlandığını söyledi.

Kaynakları en iyi ve anlamlı bir kalkınma ölçütü içerisinde değerlendirmek gerektiğini belirten Şentürk, şunları kaydetti:

"Verimlilik Haftası üretkenliği artırmak ve toplumda yeni bir algı oluşturmak amacıyla kutlanmaktadır. Bu kapsamda bilimsel alanda, sanayi ve teknolojik konularda yenilikleri takip etmek ve icatlar yapmak gerekmektedir. Ancak yeni tasarımlar, yeni katma değerler üreterek küreselleşen ekonomi içerisindeki yerimizi alabiliriz. Bir işletmenin global bir marka olması ancak yenilikle, verimlilikle, çağdaş teknolojiyi takip etmesiyle mümkün olabilir."

Aslan da Verimlilik Haftası dolayısıyla yaptıkları çalışmalar hakkında Vali Şentürk'e bilgi verdi.


  ETİKETLER:

  ekonomi

  ,

  teknoloji

  ,

  Bilim

  ,

  sanayi

  ,

  Aslan