Yeşilay'ın "danışma hattı" stantlarla anlatılacak

Yeşilay'ın "danışma hattı" stantlarla anlatılacak
Yeşilay'ın "danışma hattı" stantlarla anlatılacak
KIRŞEHİR (AA) - Yeşilay Kırşehir İl Temsilcisi Müşerref Acer, alkol ve uyuşturucu madde bağımlıları ve ailelerine yönelik olarak başlatılan Yeşilay...

KIRŞEHİR (AA) - Yeşilay Kırşehir İl Temsilcisi Müşerref Acer, alkol ve uyuşturucu madde bağımlıları ve ailelerine yönelik olarak başlatılan Yeşilay Danışma Hattı'nı stantlarla tanıtacaklarını belirtti.

Acer, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yelişay'ın alkol ve uyuşturucu bağımlıları ve yakınlarına, 444 79 75 numaralı hattan profesyonel danışmanlık hizmeti verdiğini hatırlattı.

Bu hizmetin tüm Türkiye 'ye tanıtımı amacıyla çalışmalar başlatıldığını ifade eden Acer, Kırşehirlilere anlatımı yönünde de çeşitli faaliyetler yapacaklarını vurguladı.

Acer, "İhtiyaç duyduklarında Kırşehirliler de danışma hattını arayabilirler. İl Temsilciliği olarak, Ahi Evran Üniversitesi kampüsü ve Cacabey Meydanı'na stantlar kurarak, bu hizmeti tanıtmayı amaçlıyoruz" dedi.

Danışma hattının işleyişi hakkında bilgi veren Acer, şunları kaydetti:

"Tamamı bağımlılık alanında uzman psikologlardan oluşan danışma hattı ekibi ile arayan kişilere yönlendirme hizmetlerinin yanında tavsiye ve danışmanlık hizmetleri de aktif olarak sunulacak. Ayrıca  aile  terapileri ve bilinçlendirme çalışmaları da yapılacak."

Müşerref Acer, ayrıca eylül ayından itibaren Yeşilay Danışmanlık Merkezi'nin de (YEDAM) hizmet vermeye başlayacağına işaret ederek, stantlarda YEDAM ile ilgili bilgi de verileceğini, birimin psikolojik danışmanlık hizmetinin yanı sıra bağımlı bireylerin sosyal hayata tekrar uyum sağlaması için sosyal destek hizmetleri sunacağını dile getirdi.