Haftanın tortusu

Haftanın tortusu
Haftanın tortusu

Antalya’da ilk kitap fuarı
Ve Antalya’nın da bir kitap fuarı var artık... İlk kez düzenlenen Antalya Kitap Fuarı, Cam Piramit Sakıp Sabancı Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. 75 yayınevinin katıldığı fuarda düzenlenecek söyleşi, panel, şiir dinletisi gibi etkinlik ve imza günlerinde fuar süresince 200 yazar okurlarla buluşacak. Antalya Kitap Fuarı; Doğan Hızlan, İlber Ortaylı, Murathan Mungan, Ayşe Kulin, Aydın Boysan, Gülten Dayıoğlu, Şükrü Erbaş, Muzaffer İzgü, Deniz Kavukçuoğlu, Zeynep Oral, Mine Söğüt, Hakan Günday, Bejan Matur, Nihat Genç , Mine Kırıkkanat, İsmet Bertan, Cüneyt Ülsever, Sevgi Özel, Mavisel Yener, Uykusuz Dergisi ve Penguen Dergisi Çizerleri’ni ağırlayacak.
Dün başlayan Antalya Kitap Fuarı, pazar gününe kadar ziyaret edilebilir. Bu arada fuara girişin ücretsiz olduğunu da hatırlatalım.

En romantik roman
‘Çağdaş Romantik Romanlar’, ‘Epik Romantik Romanlar’, ‘Tarihi Romantik Romanlar’, ‘Romantik Komedi Romanları’ ve ‘Genç-Yetişkin Romantik Romanları’ olarak beş ayrı kategoride toplam yirmi beş roman aday gösterildi. Romantik Romanlar Kurumu başkanı Annie Ashurst bu senenin katılımcı romanlarının ‘romantik kurgu dünyasının mükemmel kalitesini ve çeşitliliğini’ yansıttığını belirtti. Her kategorinin kazananı 5 Mart tarihinde ilan edilecek; yarışmaya katılan tüm romanlar arasında birinci seçilen roman ise 17 Mayıs tarihinde... Yarışmada ilginç bir de detay var. Yirmi beş romanın yazarları arasında tek erkek yazar, ‘Jubilate’ isimli romanıyla ‘Epik Romantik Roman’ dalında aday gösterilen Michael Arditti... Arditti ise listedeki tek erkek yazar oluşunu ilginç bulduğunu ve listede yer alışının kendisi için sürpriz ve memnun edici olduğunu belirtti. Listede ayrıca Katie Fforde, Miranda Dickinson, Kate Johnson gibi iddialı yazarlar var.