Meleklerle tanışmak

Meleklerle tanışmak
Meleklerle tanışmak
'Melek Kartları' ve 'Meleklerle Yaşamak El Kitabı'nın da yazarı olan Beki İkala Erikli, 'Meleklerle Yaşamak'ta meleklerin uzakta olmadığını anlatıyor
Haber: DAMLA TOMRU / Arşivi

Hayatın anlamını sorguladığım, varlığımın nedenini sorduğum bir döneme girmiştim bir kere daha… Hayat sabah 9 akşam 6 çalışmanın dışında, ondan öte olmalıydı… Doğum, büyüme, nefes alıp verme, kalp atışı gibi mucizelerle donatıldıysak, milyonlarca canlı, milyarlarca gezegen varsa, her gün güneş doğup batıyorsa, ay tutuluyorsa ve gökkuşağı çıkıyorsa hayat da daha fazlası olmalıydı. İşte tam bunları düşünürken eskiden çalıştığım halkla ilişkiler ajansında müşterim olan Beki Erikli bir kitabın üzerindeki ismiyle tekrar girdi hayatıma. Kitabın adı ‘Meleklerle Yaşamak’tı.
Yunanca haberci anlamına gelen angelos sözcüğünden türetilen melek (angel) sözcüğü; meleklerin Tanrı’nın habercisi olduğunu vurguluyor. Kutsal kitaplarda da belirtildiği gibi melekler, insanlar ve Tanrı arasında köprü oluyor, insanlara yardım edip, yol gösteriyor. Her insanın her an yanında olan iki koruyucu meleğinin dışında milyonlarca melek ve başmelek de bizlere yardım edebilmek için bizlerden işaret bekliyor.
Melekler uzaklarda değil
Beki Erikli, kitabında dileklerimizi gerçekleştirebilmek için sadece inanç ve isteğe ihtiyacımız olduğunu söylüyor, meleklerin de bize destek olmak için her an yardıma hazır beklediğini hatırlatıyor. Dileklerimizi gerçekleştirmekteki en büyük engelimiz ise kendi içimizdeki karamsar, huysuz ve hırçın yanımız: ego. Aslında ego ve melekler bize rotamızı belirlerken yol gösteriyor. Bize yol gösterenin ego mu melekler mi olduğunu anlamak ise hissettirdiklerini çözmekle mümkün oluyor. “Ben hep resim yapmak istedim, bankada ne işim var işi bırakmalıyım” dediğinizde “Olmaz, faturaları kim öder, resim yapmak karın doyurmaz, zaten terfin çok yakın” diyen, yüreğinizi sıkıştırıp sizi bunalımlara iten hafif sinirli ve yüksek sesli olan ego, “evet bunu yapabilirsin, herşey çok güzel olacak” diyen yumuşacık, sıcacık, sevgi dolu sesle, meleklerin sesiyle çatışıyor. Kitapta yer alan yaşanmış olaylarda da olduğu gibi meleklerin sesini dinleyip, egonun sesini bastırabildiğinizde hayatınız değişiyor, kendinizi çok daha mutlu, güvenli ve huzurlu hissediyorsunuz.
Melekler en basit konulardan gerçekleşmesine ihtimal vermediğiniz mucizelere kadar her konuda yardımcı oluyor. Kimi zaman İstanbul trafiğine rağmen on beş dakikada Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçmenizi, en kalabalık yerlerde park yeri bulmanızı sağlıyorlar, kimi zaman da hastalıklarla mücadele ederken destek oluyorlar.
Beki Erikli sayesinde meleklerin çok uzaklarda, bulutlarda değil dünyada, yanımızda olduklarını biliyorum. Onlardan defalarca kere farklı konularda yardım istedim ve her seferinde de yanıt aldım. Kimi zaman hiç umulmadık bir yerde karşıma çıkan bir tüy (toplantı için gittiğim ofiste toplantı odasında) ile yanımda olduklarını hissettirdiler, kimi zaman da mucizeler yaşattılar bana ve çevremdekilere. Bebek sahibi olamayacağı söylenen bir arkadaşım ‘Meleklerle Yaşamak’ kitabını okuduktan ve meleklerden yardım istedikten sonra hamile kaldı... 

Sevginin hüküm sürdüğü hayata...
Beki Erikli, çok cesur bir kitap yazdı, herkesin meleklerle iletişim kurabileceğini söyledi. Şu anda binlerce üyesinin olduğu facebook sayfasında her gün bir kişi başına gelen bir mucizeyi anlatıyor. Üyeler, dertlerini paylaşıp, meleklerden ve diğer üyelerden yardım istiyor, çoğu zaman da çok geçmeden teşekkür eden bir mesaj yazıyor. Çevremde meleklerle iletişim kurulabileceğine inananlar da var bunun şarlatanlık olduğunu düşünenler de. İnanmayanlara “insanları savaş için, başka birini öldürmek için, içki ya da uyuşturucu ile kendi hayatlarına zarar vermek için ikna eden bir sürü insan var. Ben meleklere inanıyorum ve onlardan yardım istediğimizde yanımızda olduklarını biliyorum ama eğer öyle olmasa bile egoma, hırs ve korkularıma daha az yenik düşmemi sağlayan, insanların hiçbir karşılık beklemeden gerçekten sadece sevgiyle başkalarına yardım etmelerine önayak olan birine inanmanın ve onun kitabını okumanın bir sakıncası olduğunu düşünmüyorum” diyorum. Dilerim herkes ‘Meleklerle Yaşamak’ kitabıyla meleklerle tanışabilir ve sadece sevginin hüküm sürdüğü bir hayata yelken açabilir.

MELEKLERLE YAŞAMAK
Beki İkala Erikli
Goa Basım Yayın
2010, 144 sayfa, 9 TL.