Robin ve Joker'in yaratıcısıydı o

Robin ve Joker'in yaratıcısıydı o
Robin ve Joker'in yaratıcısıydı o
Batman'in çizerlerinden, Robin ve Joker'in yaratıcısı Jerry Robinson 7 Aralık günü New York kentindeki bakımevinde, seksen dokuz yaşında hayata veda etti
Haber: EMRE TÜRÜN / Arşivi

Bakımevinde yaşamını yitiren sanatçılar arasına geçen günlerde bir yenisi daha eklendi... Batman’in başdüşmanı Joker’i bilmeyen yoktur. Tüm Batman serilerinde okuyucuyu heyecanlandırır ve karizmasıyla okuyucuya kendini sevdiren nadir kötü karakterlerdendir. Batman’in çizerlerinden, Robin ve Joker’in yaratıcısı Jerry Robinson 7 Aralık günü ABD ’nin New York kentindeki bakımevinde, seksen dokuz yaşında hayata veda etti.
Ailesinin ve bakımevindeki yardımcılarının bildirdiğine göre ölümü uykusunda gerçekleşen Robinson, uzun yaşamında kariyerine birçok ödül sığdırdı. Aynı zamanda New York Görsel Sanatlar Okulu’nda ders veren, Amerikan Yayın Karikatürcüleri Derneği’nin ve Ulusal Karikatürcüler Kurumu’nun başkanlığını yürüten Robinson, son olarak San Diego Comic-Con 2011’de ömür boyu başarı ödülünü kazanmıştı. Profesyonel olarak on yedi yaşında çizgi roman çizmeye başlayan Robinson’un yaşamı, seksen dokuz yaşında çizgi roman sanatında bir duayenken sona erdi.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  New York

  ,

  Batman

  ,

  Yayın

  ,

  ödül

  ,

  ders

  ,

  Aralık

  ,

  Diego