10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
-Kocaeli Valisi Güzeloğlu: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün düşüncelerini, hedeflerini, ideallerini ve ilkelerini bu doğrultuda yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin ortak sorumluluğudur"

ZONGULDAK (AA) - Kocaeli  Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 10 Kasım  Atatürk 'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Güzeloğlu, mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ü şükran ve rahmetle andıklarını belirterek, manevi huzurunda saygıyla eğildiklerini vurguladı.

Atatürk'ün Türk ve dünya tarihinde unutulmaz bir yere sahip olduğunu vurgulayan Güzeloğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi : 

"Atatürk ismi, bir kurtuluşun, bir zaferin, bir ışığın ifadesidir. Unutmamak gerekir ki, 10 Kasım 1938 bir devrin sonu değil, Atatürk'ün bizlere miras bıraktığı cumhuriyetimizin her bakımdan geliştirilmesi için yeni dönemin başlangıcıdır. Keza, Gazi Mustafa Kemal Atatürk de 'Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır' demiştir. Dolayısıyla, Atatürk'ün aziz hatırasına sahip çıkmak, 'en büyük eserim' dediği cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmakla mümkün olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün düşüncelerini, hedeflerini, ideallerini ve ilkelerini bu doğrultuda yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin gönlünde ölümsüzleşen, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını bir kez daha minnetle anıyoruz."