12. Uluslararası Standardizasyon Konferansı'na doğru

12. Uluslararası Standardizasyon Konferansı'na doğru
12. Uluslararası Standardizasyon Konferansı'na doğru
- Balkan Koordinasyon Komitesi ve KOÜ Mimarlık ile Tasarım Fakültesince düzenlenen tüm Balkan ve Batı Avrupa ülkelerinden bilim insanlarının katılacağı konferans, 22-24 Ekim'de düzenlenecek

KOCAELİ (AA) - 12. Uluslararası Standardizasyon Konferansı, 22-24 Ekim'de Kocaeli'de yapılacak.

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevnihal Erdoğan, yaptığı yazılı açıklamada, Umuttepe Kampüsü'nde başlayacak açılış programının ardından konferansın Kartepe'deki bir otelde devam edeceğini bildirdi.

Balkan ve Batı Avrupa  ülkelerinden çok sayıda bilim insanının konferansa katılacağını anlatan Erdoğan, etkinliğin Türkiye 'nin standardizasyon alanında ön alabilmesi için yapılan önemli bir girişim olduğunu  belirtti.

Organizasyonun Hollanda, Almanya ve Danimarka gibi ülkelerce de desteklendiğini anlatan Erdoğan, "Türkiye'nin endüstriyel başkenti Kocaeli için bu kongre önemlidir. Bu sayede ülkemizin standartlarının tüm Avrupa'da geçerli olması için söz almak, tasarım içinde olmak istiyoruz. Standardizasyon konularının akademik, bilimsel ve entelektüel gündemi içinde olmak istiyoruz" ifadesini kullandı.