24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
- Karamürsel, Dilovası ve Gebze ilçelerinde tören düzenlendi

KOCAELİ (AA) - 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Karamürsel, Dilovası ve Gebze ilçelerinde tören düzenlendi.

Karamürsel'de Anıt Alanı'ndaki törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır,  Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından  Karamürsel Kültür Merkezi'nde kutlamalara devam edildi.

Etkinlikte öğrenciler şiirler okudu, slayt gösterisi yapıldı. 

Emekli öğretmenlere plaket verilen etkinlikte, adaylığı sona eren öğretmenler yemin etti.

Karamürsel Halk Eğitimi Merkezince Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen dikiş nakış yarışmalarında dereceye giren öğretmen ve kursiyerlere, düzenlenen törende dikiş makinesi hediye edildi.

CHP  Karamürsel İlçe Başkanlığınca da etkinlik gerçekleştirildi.

- Dilovası

Dilovası Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan kutlamalar, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sonra erdi.

Tavşancıl Marshall Ticaret Meslek ve Anadolu Lisesinde devam eden törende,  öğrenciler gösteriler sundu,  adaylığı sona eren öğretmenler yemin etti.

- Gebze

Gebze Koç İlköğretim Okulunda düzenlenen etkinlikte konuşan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu vurguladı.

Öğretmenlerin geleceğin teminatı olan çocukların bilgili, kültürlü ve insanlığa yararlı bir nesil yetiştirilmesinde hayati bir öneme sahip olduğunu ifade eden Köşker, "Gelecek kuşakların en iyi şekilde yetiştirilmesi için eğitime ve öğretmenlerimize toplum olarak her türlü desteği vermeli, eğitimin kalitesini yükseltecek çalışmalara hepimiz katkıda bulunmalıyız. Bizlerde imkanlarımızın doğrultusunda eğitim camiamıza sunduğumuz desteği önümüzdeki dönemde de kat kat arttırarak sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından öğrencilerce şiirler okundu.