7. Kocaeli Kitap Fuarı'na doğru

7. Kocaeli Kitap Fuarı'na doğru
7. Kocaeli Kitap Fuarı'na doğru
- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Büyükakın: - "Çok sayıda ünlü yazar ve düşünürü ağırlayacağımız fuarda geçen yılki 480 bin ziyaretçi sayısını aşacağımızı umuyoruz"

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, çok sayıda ünlü yazar ve düşünürün katılımıyla 16-24 Mayıs'ta düzenlenecek 7. Kocaeli Kitap Fuarı'nda geçen yılki 480 bin ziyaretçi sayısını aşacaklarını umduğunu söyledi.

Büyükakın, kent merkezindeki otelde düzenlediği basın toplantısında, "sanayi kenti Kocaeli"nin adını kültürel, sosyal ve sanatsal faaliyetlerle de duyurmak ve kitap okumayı teşvik etmek için etkinlikler düzenlediklerini anlattı.

Bu yıl fuarın onur konuğunun "Otel Gören Defterler", "Yazmak Bir Mucize", "Bir Yazarın Notları" ve "Edebiyat Kulesi" kitaplarının yazarı Nuri Pakdil olacağını belirten Büyükakın, "Kağıttan dünyaların keşfi' temasıyla çok sayıda ünlü yazar ve düşünürü ağırlayacağımız fuarda geçen yıl ki 480 bin ziyaretçi sayısını aşacağımızı umuyoruz" dedi.

Konferans, söyleşi, panel, şiir dinletisi, 450 kültür etkinliğinin yanı sıra aralarında Ayşe Kulin, Sunay Akın, Ahmet Ümit, Canan Karatay ve İclal Aydın'ın da bulunduğu çok sayıda yazarın okurlarla buluşacağını dile getiren Büyükakın, fuarda 350 yayınevi, 42 sahaf ve 67 sivil toplum kuruluşunun yer alacağı bilgisini verdi.

Büyükakın, ağaçlara asacakları kitapların okurlar tarafından toplanacağını belirterek, "Bu fuar sadece Kocaeli'nin değil, tüm bölgenindir. Çevre illerden de çok sayıda okur fuarımıza geliyor. Bu yıl ziyaretçi sayısında rekor kırmak istiyoruz" diye konuştu.

Büyükakın, üniversite öğrencilerinin oylarıyla "2015'in en iyi televizyon dizisi" seçilen "Diriliş Ertuğrul"un ekibine de ödül verileceğini sözlerine ekledi.