AK Parti Derince İlçe Kongresi

AK Parti Derince İlçe Kongresi
AK Parti Derince İlçe Kongresi
- Tek listeyle gidilen seçimde İbrahim Şirin, ilçe başkanlığına seçildi

KOCAELİ (AA) - AK Parti Derince İlçe Kongresi'nde başkanlığa İbrahim Şirin seçildi.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, partisinin Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde düzenlenen Derince İlçe Kongre'sinde, AK Parti'nin kurulduğu 2001'deki heyecanı salonda gördüğünü söyledi.

Osmanlı Devleti'ni dağıtan küresel zihniyetin 26 devlet oluşturduğunu ve petrolün üzerine oturduğunu belirten Aygün, aradan 100 yıl geçtiğini, aynı küresel güçlerin toprakları farklı şekilde oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.

Türk -  Kürt kavgası çıkarmaya çalışanların başarılı olamayacağını vurgulayan Aygün, şöyle devam etti:

"Oralarda Şii - Sünni kavgası yaptıranlar başarılı oldu. İşte bu büyük oyunu görmek için birbirimize sarılmak, sevmek zorundayız. Küçük noktalara takılıp, birbirimizi kırmamalıyız. Onun için bu erdemli hareketi yürütmek gerçekten bize tarihsel görev olarak düşüyor. Yoksa birbirimizin eksikliklerini arayarak iş yaparsak herkes eksik bulabilir ama birbirimizin artıları üzerinden hareket edersek işte o zaman başarıya ulaşabiliriz. O küresel güçlerin üzerimizde oynadıkları oyunları yok edecek ve defedecek planı da yapmış oluruz."

Aygün, 2001'de kurulan AK Parti'deki heyecanın aynısını bugün de teşkilatlarda yaşandığını kaydederek, "2001'de Sayın Cumhurbaşkanımız, o günkü genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan 'ın 'Erdemliler Hareketi' olarak beraber yürüdüğü arkadaşlarıyla AK Parti siyasi hareketini oluşturduğu o siyasi hareket, bugün dava hareketine dönüşmüştür" dedi.

İlçe Başkanlığı için İbrahim Şirin'in tek aday gösterildiği kongreye Aygün'ün yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekili Mahmut Civelek,  AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Mehmet Ali Okur ve İlyas Şeker, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ve partililer katıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın programlarının yoğunluğu nedeniyle kongreye katılmadığı öğrenildi.