Anadolu Ajansının 96. yıldönümü

Anadolu Ajansının 96. yıldönümü
Anadolu Ajansının 96. yıldönümü
- Kocaeli Valisi Güzeloğlu kutlama mesajı yayımladı

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Anadolu Ajansının 96. kuruluş yıldönümü dolayısıyla kutlama mesaj yayımladı.

Vali Güzeloğlu mesajında, Anadolu Ajansı'nın, milli mücadele döneminde elindeki kısıtlı imkanlara rağmen Türk milletine önemli hizmetlerde bulunan ve Cumhuriyetin kuruluş sürecinde etkin rol üstlenen, Türkiye'nin gelişmesine tanıklık etmiş köklü bir kuruluş olduğunu ifade etti.

Anadolu Ajansının farklı dildeki yayınlarının, gerçekleştirdiği atılımlarının, yaygın haberleşme ağı ve sahip olduğu teknolojik imkanlar ile hizmet etkinliğinin sürekli artmasının memnuniyet verici olduğunu kaydetti.

Vali Güzeloğlu, mesajında şunları kaydetti:

"Anadolu Ajansı, doğru, tarafsız ve hızlı habercilik anlayışıyla hizmetlerini sürdürmesinin yanı sıra güvenilir haber kaynağı olma başarısını da göstermesi, Türkiye'de gazeteciliğin ve haberciliğin gelişmesinde önemli rol oynamıştır. Bu yayın çizgisi ve anlayışınızla, gelişen ve güçlenen ülkemiz ile birlikte nice yıllar diler, tüm ajans çalışanlarını kutlar, başarılarınızın devamını dilerim."