Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:
- "Bütün derdimiz, memleketimizde hiçbir yoksul kalmasın, hiçbir dar gelirli kalmasın, memleketimizde yaşayan insanlarımızın hepsinin yüzü gülsün. Bunun için çalışıyoruz"

KOCAELİ (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Bütün derdimiz, memleketimizde hiçbir yoksul kalmasın, hiçbir dar gelirli kalmasın, memleketimizde yaşayan insanlarımızın hepsinin yüzü gülsün. Bunun için çalışıyoruz" dedi.

Işık, İzmit ilçesindeki Akpınar TOKİ Konutları'nda vatandaşlarla bir araya gelerek, taleplerini dinledi. Işık, burada yaptığı konuşmada 50-60 yıl uygulanan politikaların Türkiye 'ye yoksulluğu getirdiğini söyledi.

Türkiye'nin Suriye 'den gelen insanlara ev sahipliği yaptığını ifade eden Işık, şöyle konuştu:

"Yaklaşık 13 yıl önce bebeklerin hastanede rehin kaldığı günleri bu ülke unutmadı.  Bugün artık Türkiye'de hastanede insanlar rehin kalmıyor. Daha güzelinin olması için çalışıyoruz. Bütün derdimiz, memleketimizde hiçbir yoksul kalmasın, hiçbir dar gelirli kalmasın, memleketimizde yaşayan insanlarımızın hepsinin yüzü gülsün. Bunun için çalışıyoruz. Bizim bütün derdimiz memleketimizin kalkınması."

Bakan Işık, daha sonra vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.