Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'nde

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'nde
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'nde
- Bakan Işık: - "İzmit Körfez Geçiş Köprüsü bütün hızıyla ilerliyor. 2015'in Aralık ayında artık Bursa'ya Gebze'den yarım saatte ulaşacağız"

KOCAELİ (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "İzmit Körfez Geçiş Köprüsü bütün hızıyla ilerliyor. 2015'in Aralık ayında artık Bursa'ya Gebze'den yarım saatte ulaşacağız" dedi.

Işık, geçen hafta gerçekleştirilen kongrede AK Parti Gebze İlçe Başkanı seçilen Hasan Soba'yı ziyaretinde, partisinin ilk kurulduğu dönemde Gebze'de yaptığı çalışmaları anlattı.

İlçeye AK Parti döneminde büyük yatırımlar yapıldığını ifade eden Işık, Gebze'nin şehir kimliğine kavuştuğunu söyledi.

Işık, kurulan Gebze Teknik Üniversitesinin (GTÜ) birkaç yıl içinde Türkiye 'nin en güçlü 4-5 üniversitesinden biri olacağını dile getirerek, "Gökten hizmet yağıyor. Küçük hizmetler artık görülmüyor. Gebze'de 2023 hedeflerimizin başında metronun ilçeye, Gebze'ye uzatılması geliyor. Marmaray ile ilgili çalışma yürüyor. Yakında Gebze'den Halkalı'ya 1 saat 15 dakikada trafiğe takılmadan gitme imkanımız olacak. Şu anda Kuzey Marmara Otoyolu'nun ihalesi için hazırlık yapıldı. Mart'ta onun da ihalesi yapılacak. İzmit Körfez Geçiş Köprüsü bütün hızıyla ilerliyor. 2015'in Aralık ayında artık Bursa'ya Gebze'den yarım saatte ulaşacağız" şeklinde konuştu.

Işık, insanların artık kendilerinden daha büyük projeler beklediğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Önümüzdeki yılın sonuna kadar hem üçüncü köprü devreye girecek hem de boğazın altından tünel lastikli geçiş devreye girecek. Bunların 10-12 sene önce pek çok kişi yapılacağına inanmazdı. Şimdi bitecek diyoruz. Şu anda boğazın altından lastik tekerlekli araçların geçeceği tünel inşaatı devam ediyor. Allah'tan Kılıçdaroğlu farkına varmadı, yerin altında olduğu için pek muhalefet edemedi. İş yoluna girince daha fazla söyleyecek bir şey de kalmadı. Üçüncü havalimanı büyük hızla başladı, yürüyor. Türkiye'nin devasa projeleri işte vizyonel bir liderle, onun arkasında dimdik duran bir milletin, partiyle millet arasında güçlü bağlar kuran, köprü oluşturan teşkilatların ortaya koyduğu başarı."